UNDERCASTLE GAMES 2023

UNDERCASTLE GAMES - REPORT

V sobotu 2. září 2023 se v Brumově-Bylnici uskutečnil druhý ročník mezinárodního závodu Undercastle Games, který přilákal závodníky z 10 zemí po celém světě, včetně zemí jako Kanada nebo Mexiko. Tato sportovní událost pod záštitou UCI hostila dvě disciplíny: Freestyle BMX Park a Freestyle BMX Flatland, rozdělené do kategorií mužů a žen.

 

Kvalifikace:

Soutěž v parkové disciplíně byla silně obsazená závodníky z celého světa, včetně olympijského medailisty Declana Brookse, který byl jedním z hlavních favoritů. Kvalifikace přilákala celkem 28 jezdců, z nichž se pouze 12 probojovalo do finále. Mezi českými jezdci se výrazně prosadil Tomáš Beran, který se umístil na čtvrtém místě. Kvalifikaci však suverénně vyhrál Declan Brooks. V disciplíně Flatland zazářil český jezdec Martin Dražil, který se umístil na prvním místě před mexickým jezdcem Arturem Alegria. V obou ženských kategoriích byla bohužel menší účast. Závodnice tak měli rovnou finále.

 

Finále žen:

I přes menší účast ženské kategorie ve Flatlandu i Parku předvedly závodnice poutavé výkony. Flatland ovládly Maďarky v čele s Panni Thuránzsky, která získala první místo. V parkové disciplíně si olympionička z Německa, Lara Lessmann, zajistila suverénní vítězství. Následovaly ji reprezentantky Slovenska a Maďarska.

 

Finále mužů:

Finále mužů odstartovala disciplína Flatland, kde Martin Dražil obhájil svůj postup z kvalifikace a ve finále tak potvrdil své první místo. Na druhém místě se umístil reprezentant Mexika a třetí příčku obsadil zástupce Maďarska. Finále mužů v parkové disciplíně představovalo vrchol večera s ohromující hodinovou show plnou světových triků. Maxime Chalifour z Kanady skončil na třetím místě, zatímco druhé místo si vybojoval ukrajinský reprezentant Yurii Illiushchenko. Nicméně ve chvíli, kdy se zdálo, že Illiushchenko má našlápnuto k vítězství, britský jezdec Declan Brooks ukázal svou neuvěřitelně čistou jízdu plnou obtížných triků, což mu zajistilo zlatou medaili a celkové vítězství.

 

Mezinárodní závod Undercastle Games 2023 byl zážitkem jak pro fanoušky BMX Freestyle, tak i pro účastníky. Těšíme se na další ročníky této události, která neustále roste a láká stále více talentovaných závodníků ze všech koutů světa.

 

 

 

 

UNDERCASTLE GAMES - POZVÁNKA

Již podruhé se v bikeparku v Brumově-Bylnici uskuteční oficiální mezinárodní Freestyle BMX závod Undercastle Games. V sobotu 2. září se představí ti nejlepší jezdci z celého světa, protože ve hře budou opět kvalifikační body potřebné k účasti na olympijských hrách v Paříži 2024.

Už nyní máme registrované jezdce z 10 zemí světa, mezi které patří Francie, Itálie nebo třeba Kanada! Závodit bude i bronzový medailista z olympijských her v Tokiu 2021, Declan Brooks z Velké Británie.

Můžete se těšit na obrovskou nálož triků od těch nejlepších. Navíc se kromě jezdců nám známé kategorie Freestyle BMX Park představí i jezdci divácky atraktivní disciplíny Freestyle BMX Flatland, kteří nám předvedou akrobatické kousky na předním a zadním kole. Závod Undercastle Games tedy bude hostit hned dvě mladé cyklistické disciplíny.

Pátek bude sice věnován pouze tréninkům, ale pokud budete mít cestu kolem, stavte se v pátek večer mrknout na malou ochutnávku toho, na co všechno se můžeme na sobotním závodě těšit. V sobotu startujeme ve 2 hodiny odpoledne.

Na akci bude samozřejmě připraveno občerstvení, dětský koutek, sprejovací stěna, malování na obličej a taky skákací hrad! Přijďte si užít den plný adrenalinu, podpořit jedny z nejlepších jezdců ve světě a podpořit tak i bikepark v Brumově.

Akci pořádá sportovní klub Demons pod záštitou Světové cyklistické unie (UCI).

Veškeré informace budou k dispozici na našich webových stránkách nebo sociálních sítích:

@bikepark_brumovbylnice

 

 

 

 

 

 

 

 

Riders info: