Charity Jam

Co je to Charity Jam?

Charity Jam je každoroční BMX závod, který se koná v našem Bikeparku Brumov-Bylnice. Závodů se každoročně účastní špičky České i Slovenské republiky.

Veškerý finanční výtěžek z této akce putuje na podporu dětí a mládeže s handicapem. Pomáhá konkrétním osobám (každý rok jiným) například s úhradou rehabilitací, léků či zdravotnických pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Přejít na webstránky Charity Jamu

Koho letos chceme podpořit?

Lenka Morcinková

Lenka Morcinková

32 let, Zlín

Lenka je aktivní mladá žena, která trpí dětskou mozkovou obrnou (diparézou dolních končetin s pravostrannou hemiparézou). Snaží sežít samostatným životem a udržovat se v kondici, aby byla soběstačná a zbavila se bolestí spojených s diagnózou - věnuje se hodu diskem a oštěpem.

Výtěžek Lenka použije na rehabilitace v Complex Therapy Zlín, které jí pomůžou zlepšit pohybové schopnosti.

Michaelka Ivanišová

Michaelka Ivanišová

3 roky, Ostrava

Michaelka, jejíž rodiče pocházejí z Brumova-Bylnice, se narodila předčasně v 6. měsíci těhotenství. Nedlouho na to podstoupila náročné operace srdeční vady. Několik dlouhých měsíců musela zůstat v nemocnici. Když se konečně dostala domů, bohužel tam dlouho nepobyla - byla nutná další operace, tentokrát cysty na míše. Michaelka trpí spastickou diparézou dolních končetin.

Příspěvek poputuje na terapie, rehabilitační pobyt a zdravotní pomůcky.

František Maschke

František Maschke

7 let, Havířov-Šumbark

František se narodil jako zcela zdravé dítě, ale kolem 1. roku života se začal jeho vývoj komplikovat. Postupně mu lékaři diagnostikovali DMO, svalovou hypotonii trupovou i končetinovou, těžkou mentální retardaci s poruchou chování a další nepříznivé diagnózy. Neumí chodit, mluvit, potřebuje pomoc s jídlem i hygienou. Stará se o něj tatínek, který je samoživitel v invalidním důchodu.

Výtěžek bude použitý na neurorehabilitace a zdravotnické pomůcky.

David Luks

David Luks

27 let, Prostřední Bečva

David se odmalička potýká s těžkou formou dětské mozkové obrny (spastickou tetraparézou) a epilepsií. Od svých 17 let musí být trvale napojen na umělou plicní ventilaci a jeho zdravotní stav vyžaduje 24hodinovou péči. Maminka na péči o Davida zůstala sama, je samoživitelka.

Finanční podpora umožní mamince využít potřebné odlehčovací služby mobilního hospice, případně také přebudovaní nevyhovující koupelny na bezbariérovou.

Barunka Tkadlecová

Barunka Tkadlecová

5 let, Slavičín

První náznaky, že něco není v pořádku, se u Barunky objevily hned po porodu, kdy si její maminka všimla silného strabismu (šilhání). Ve třech měsících dostala Barunka brýle s 6 dioptriemi a po řadě vyšetření byly odhaleny další zdravotní problémy.

Barunka musí rehabilitovat, cvičit očička, motoriku a řeč, což je velmi časově a finančně náročné. Výtěžek z akce pomůže s úhradou neurorehabilitace RehaKlim v lázních Klimkovice a dalších terapií.

Fotogalerie

Charity Jam